Nasza szkoła ratuje dzieci w Afryce !!!

2017.01.10

Nasza szkoła już po raz czwarty przystąpiła do projektu UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. W ramach akcji uczniowie klas czwartych oraz Klubu Wielkoducha przygotowali specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF.

Szmaciane lalki – są symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka ma swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. Wszystkie te cechy zostały im nadane przez dzieci, które przystępując do pracy same zdecydowały jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka. Od nich również zależało jaki laleczka ma kolor skóry, jak jest ubrana i jak ma na imię.

W środę - 18.01.2017 r. w holu szkoły odbędzie się wystawa lalek wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie prawdziwemu dziecku z Angoli. Koszt zakupu lalki to min.10 zł.

E. Garstecka, A.Piechaczyk