Klasy I – III w programie KinoSzkoła

2017.02.27

15 lutego wszyscy uczniowie klas I – III  uczestniczyli w pierwszych zajęciach edukacyjnych Interdyscyplinarnego Programu

KinoSzkoła to nagrodzona przez Polski Instytut Sztuki  Filmowej pozaszkolna forma edukacji, której głównym celem jest wsparcie w rozwoju kompetencji medialnych i społecznych uczniów wszystkich poziomów nauczania.

KinoSzkoła oferuje różne cykle zajęć. Kierując się potrzebami naszej szkoły, wybrałyśmy cykl profilaktyczno-społeczny, na który składa się prelekcja i dobrany do tematyki film pełnometrażowy.            Temat dzisiejszych zajęć to „ODWAGA I WIARA W SIEBIE POZWOLĄ OSIĄGNĄĆ WSZYSTKO, CO TYLKO CHCĘ”.             Po ciekawej, przeplatanej występami dzieci prelekcji, obejrzeliśmy film ” Daleko na północy”. Opowiadał on historię Saszy, dziewczynki, która za wszelką cenę chciała odnaleźć zaginiony statek swojego ukochanego dziadka. Wykazała się nie lada odwagą, ale również niezłomną wiarą w to, że się jej uda. Ile przeciwności musiała pokonać Sasza, aby dotrzeć do statku i uratować honor rodziny?  Dzieci już to wiedzą. Postępowanie bohaterki filmu pokazało, że  „odwaga i wiara w siebie pomagają osiągnąć wszystko, co  tyko się chce”.                                                                                                  Kolejne spotkanie już w marcu.

Beata Tomczak