Szkolny konkurs wiedzy na temat Savoir Vivre

2017.03.13

W lutym 2017 r. odbył się ogólnoszkolny konkurs wiedzy wśród uczniów na temat savoir vivre. Przygotowany został test, który miał sprawdzić ogólną wiedze uczniów na temat zasad dobrego zachowania w różnych sytuacjach szkolnych oraz poza szkołą. Głównym celem tego konkursu było uwrażliwienie uczniów na zasady, jakie powinny obowiązywać we wzajemnych relacjach społecznych: w towarzystwie rówieśników, wobec osób starszych zarówno w domu, jak i w miejscu publicznym, np. w kinie, teatrze, zachowanie przy stole, czy na imprezach szkolnych.

Po wykonaniu  różnorodnych prac i przeprowadzeniu z uczniami różnych działań w ramach konkursu Szkoła Dobrego Wychowania, chcieliśmy sprawdzić w jaki sposób te wszystkie działania wpłynęły na poziom wiedzy na temat zasad dobrego wychowania wśród uczniów. Chcieliśmy zwrócić również uwagę na kulturę języka, szacunek względem siebie i innych osób.