Powitanie wiosny w klasach 0-III

2017.03.22

We wtorek 21 marca dzieci wraz z wychowawczyniami spotkały się w sali gimnastycznej, aby świętować nadejście wiosny. Chociaż za oknem nie można było jeszcze jej dostrzec, to patrząc na barwnie ubrane i uśmiechnięte dzieci, można było poczuć, że  wiosna tuż, tuż.

W tym roku uczniowie klasy II a i III d przygotowali prezentacje pod hasłem,, Powitanie wiosny w różnych zakątkach świata’’.

Najpierw nastąpiło powitanie wszystkich, uczniowie z poszczególnych klas witali się gromkim okrzykiem:,,Hej’’.

Potem dzieci obecne w sali, ilustrowały ruchem wiersz Jana Brzechwy pod tytułem,, Wiosenne porządki’’, recytowany przez Zuzię z klasy drugiej.

Następnie młodzi aktorzy w pięknych strojach, charakterystycznych dla danego kraju, wyposażeni we flagę państwa i inne rekwizyty starali się przybliżyć kolegom i koleżankom najbardziej znane i ciekawe zwyczaje powitania wiosny na świecie. Widzowie z entuzjazmem śledzili bałwana, którego głowa zamieniła się w pochodnię, cieszyli się, gdy zostali obsypani ziarenkami ryżu albo kolorowym proszkiem na szczęście oraz wtedy, gdy zostali poczęstowani blinami czy obdarowani martenicami.

Kolejnym zadaniem dla każdej klasy stało się ubieranie się Marzanny i wspólne śpiewanie dla niej piosenki.

Oprócz tego dzieci w małych zespołach zajmowały się sadzeniem tulipanów na skwerkach.

Poza tym każda klasa układała puzzle z ptakami. Zadanie nie było łatwe, ale wizerunek znanego ptaka cieszył oczy nie tylko układających.

Na koniec uczniowie zajmowali się sprzątaniem, musieli szybko i dokładnie, za pomocą miotły i szufelki umieścić papierowe kule w koszu.

Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę,, Wiosenna poleczka’’, a   wychowawczynie wszystkich klas otrzymały cukierki dla swoich wychowanków.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Dzieci były zaangażowane i aktywne, dlatego wiosna niebawem zachwyci nas swoim pięknem.

Renata Śliwa i Agnieszka Gołąbek

z wychowankami