Zajęcia programowania z wykorzystaniem klocków LEGO® MINDSTORM

2017.03.22

14 marca 2017 r. uczniowie koła „Programuję i ja” po raz kolejny uczestniczyli w  zajęciach z programowania w Poznańskim Laboratorium Szkoły Przyszłości.

Tym razem uczniowie naszej szkoły uczyli się programowania robotów z serii Lego Mindstorms.

Seria Lego Mindstorms pokazuje uczniom jak wiedza z zakresu matematyki, robotyki czy informatyki może być wykorzystana do rozwiązania realnych problemów.

Uczniowie sterowali robotami dzięki zastosowaniu unikalnego oprogramowania oraz technologii bezprzewodowej łączności Bluetooth lub Wi-Fi.

W drugiej części zajęć uczniowie wczuwali się w rolę inżynierów i naukowców, którzy musieli sprostać misji na Marsa. Zadania wymagały  grupowej współpracy, kreatywnego rozwiązywania problemów, testowania i poprawiania projektów.

Opiekunki koła:

Alicja Raś