Programujemy z BeCreo

2017.04.14

11 kwietnia 2017 r. uczniowie koła „Programuję i ja” już trzeci raz uczestniczyli w zajęciach z programowania w Poznańskim Laboratorium Szkoły Przyszłości.

Uczniowie miło spędzili czas na twórczej zabawie i nauce, poznając podstawy programowania i elektroniki z zestawem BeCreo. Poszerzyli również swoje umiejętności programowania robotami  Mindstorms.

BeCreo to modułowy zestaw do nauki podstaw programowania i mechatroniki składający się z rozbudowanej aplikacji i modułów elektronicznych, których pracę można zaprogramować.

Dzięki różnym zajęciom z programowania uczniowie naszej szkoły uczą się eksperymentowania, wspólnego  rozwiązywania problemów oraz logicznego myślenia.

Podczas zajęć uczniowie są mocno zaangażowani, z zapałem i sukcesem wykonują nowe zadania.

Opiekunki koła:

Alicja Raś