Easter time at our school - wielkanocny czas w naszej szkole.

2017.04.21

W ostatnich dniach przed wielkanocną przerwą świąteczną lekcje języka angielskiego dla uczniów klas 1-6 nie wyglądały jak dotychczas. Dzieci nie tylko uczyły się słownictwa związanego z Wielkanocą, lecz miały okazję poznać zwyczaje świąteczne w Polsce i w Wielkiej Brytanii, oraz wykorzystać swoje umiejętności w praktyce, pokazując tym samym, że można być ciekawym świata, innej kultury a nauka języka wcale nie musi być nudna.

Uczniowie klas 1-3 z wielką chęcią słuchały historyjek,  rozwiązywały łamigłówki, grały w gry ze słownictwem wielkanocnym. Wykonywały również piękne kartki świąteczne z życzeniami w języku angielskim. To ostatnie zadanie sprawiło wszystkim dzieciom najwięcej przyjemności, czego dały wyraz, tworząc wspaniałe prace dzięki swej kreatywności i zaangażowaniu.

Nasi mali uczniowie pokazali, że są otwarci na naukę języka angielskiego, poznanie innych kultur i tradycji.

Martyna Bilska