Sukces naszych uczennic w konkursie recytatorskim

2017.05.25

24 maja w świetlicy w Chojnie odbył się IV Gminny Konkurs Recytatorski „Zamiast smucić się i płakać, lubię rymy czasem łapać” zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Agnieszki Bartol w Chojnie oraz Wroniecki Ośrodek Kultury. Jury w składzie: pani Ilona Fudali, pani Ewelina Pawlak oraz pani Anna Szpringier przyznało nagrody w trzech kategoriach wiekowych: uczniom klas I-III, klas IV-VI oraz gimnazjów.

W kategorii klas I-III zwyciężyła Marcelina Grenda, uczennica klasy II c. Jej wychowawcą jest pani Natalia Antoszewska. Marcelina recytowała wiersz Igora Sikiryckiego pt. „Orzeszek”. W konkursie wystąpiła także uczennica klasy II d – Zuzanna Gucia, która zaprezentowała wiersz „Urodziny” Małgorzaty Strzałkowskiej. Wychowawcą Zuzanny jest pani Lucyna Salska.

W kategorii klas IV-VI jury przyznało dwie pierwsze nagrody ex aequo – jedna z nich powędrowała do Zuzanny Ciesielskiej, uczennicy klasy IV a. Zuzanna recytowała wiersz Ludwika Jerzego Kerna pt. „Psia niedziela” oraz fragment „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Wyróżnienie zdobyła Maria Szeląg – uczennica klasy VI b, prezentująca utwór Johanna Wolfganga Goethego „Król olch” oraz fragment powieści „Drżenie” Maggie Stiefvater. Obie dziewczynki przygotowywały się do konkursu pod kierunkiem pani Elizy Paszyk.

Ogromne podziękowania należą się Rodzicom, którzy wspierali swe córki i pomagali im tak wspaniale przygotować się do występu.

Gratulujemy uczestniczkom Gminnego Konkursu Recytatorskiego!