„POZOSTAŃCIE WIERNI TEMU DZIEDZICTWU”

2013.04.24

Pod takim hasłem odbył się w Kaźmierzu,  14 kwietnia  2013r., konkurs recytacji poezji i prozy Ojca Świętego Jana Pawła II oraz utworów, które są mu poświęcone. Jego celem było szerzenie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o twórczości Ojca Świętego, aktywizacja miłośników poezji i prozy poprzez prezentację wybranych utworów.

Naszą szkołę  reprezentowali:  Kasper Gucia z klasy III A (w kategorii klas I – III) oraz Wojciech Nowak  z klasy VIC (w kategorii klas IV – VI).

Kasper zaprezentował  wiersz nieznanego autora pt.: „O Janie Pawle II”, Wojciech natomiast recytował utwór Jana Pawła II pt.:„To Przyjaciel”.

Wszyscy wykonawcy prezentowali bardzo wysoki poziom. Kasper oraz Wojciech zdobyli III miejsca w swoich kategoriach i wrócili  do domu z pięknymi nagrodami. Była to dla nich nauka, przygoda i wspaniała zabawa.

Organizatorem tego konkursu  była Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.

Hanna Janicka