Wieczornica - montaż słowno-muzyczny poświęcony pamięci zmarłych

2017.11.02

Listopad jest miesiącem, w którym przychodzi nam się spotkać z odwiecznym prawem przemijania. Właśnie ten czas przeznaczony jest na obchody Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

Miliony grobów „płoną” wtedy jasnym, żywym światłem, będącym symbolem pamięci, ale i nadziei na spotkanie z tymi, którzy odeszli.

W naszej Szkole organizujemy „Wieczornicę”, w ten sposób pochylając się nad tematyką śmierci i przemijania.

2 listopada uczniowie klas V a, VI a i VI b pod kierunkiem p. Hanny Janickiej i p. Justyny Dojas przygotowali montaż słowno-muzyczny, przez który przybliżyli nam istotę wiary w Boga i Jego Przyjaciół – Świętych; ukazali znaczenie przemijania i śmierci, a także przypomnieli, że o zmarłych powinniśmy pamiętać – w modlitwie oraz trosce o ich miejsce wiecznego spoczynku – przez cały rok.

Justyna Dojas