Apel z okazji Święta Niepodległości

2017.11.10

Tegoroczne obchody 11 listopada w naszej szkole uświetnił uroczysty apel zorganizowany przez klasę V a oraz wychowawczynię panią Anetę Rakowicz. Losy naszej ojczyzny przedstawiono jako podróż – „Pociągiem do Wolności”. Część artystyczna składała się z czterech stacji kolejowych: Niewola, Powstania, Pierwsza wojna i na koniec długo wyczekiwana Wolność. Przewodnicy-narratorzy prowadzili tytułowy pociąg przez 123 lata niewoli, zatrzymując się na kolejnych stacjach i wprowadzając w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.

Uroczystość miała podniosły charakter. Można było usłyszeć wiele patriotycznych wierszy oraz pieśni. O oprawę montażu słowno-muzycznego zadbały: szkolny chór pod kierownictwem pani Hanny Janickiej oraz koło flażoletowe pod opieką pani Renaty Śliwy.

Uroczystość ta przypomniała społeczności szkolnej o ważnym wydarzeniu z kart historii Polski. Stała się szczególną lekcją historii nie tylko dla uczniów starszych klas, ale również tych najmłodszych.