Rekolekcje - dzień drugi

2017.12.22

Drugiego dnia rekolekcji (21 grudnia) uczniowie wykonywali prace plastyczne: malowali aniołki gipsowe, wykonywali szopki Bożonarodzeniowe, ozdabiali bombki na choinkę, robili stroiki świąteczne. Uczestniczyli także w spotkaniu z panią Małgorzatą Swędrowską – trenerem Stowarzyszenia Klanza – która czytała dzieciom różne teksty literackie w ruchu, zabawie, a nawet w tańcu, z towarzyszeniem emocji, mimiki, pantomimy. Dzieci bawiły się nie po wysłuchaniu tekstu, tylko w trakcie czytania.

Pani Małgosia zaprosiła dzieci i do słuchania, i do zabawy, równocześnie uzyskując to dzięki atrakcyjnym działaniom wypływającym z dobrze napisanych tekstów literackich – wierszy, opowiadań, baśni i bajek. Uświadomiła nam, że każdy z nas jest prezentem dla swoich bliskich nawet wtedy, gdy nam coś się nie udaje. Wśród licznych opowiadań przybliżyła nam też prawdziwą historię Świętego Mikołaja.

Hanna Janicka, Justyna Dojas