Udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekologicznej

2013.05.23

Dnia 20 maja 2013r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XX  Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekologicznej, organizowanym przez PCK w Szamotułach.

Konkurs odbył się w Dąbrowie na terenie Nadleśnictwa Pniewy.

Drużyna w składzie: Cyprian Kropaczewski, Kajetan Nowak, Wojciech Nowak, przygotowana przez nauczyciela przyrody – panią Ewę Spychałę zdobyła I miejsce.

W pierwszym etapie konkursu uczniowie rozwiązywali test ekologiczny, następnie na wyznaczonej trasie  musieli rozpoznać gatunki drzew i krzewów oraz wykonać określone zadania z karty pracy. Ostatni etap konkursu to rozwiązanie trudnego  testu dotyczącego Sierakowskiego Parku Krajobrazowego.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą ekologiczną i przyrodniczą, a także umiejętnością  wykorzystania jej w praktyce.

GRATULUJEMY!