Wielkoduszna Kornelówka

2018.03.29

Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę…

„Wyobraź sobie, że budząc się każdego dnia, nie masz pewności, czy cały Twój świat nie runie w gruzach? Przerażające, prawda? A tak wygląda właśnie obraz wojny. Z pewnością nie jest to miejsce dla dzieci. Strach, głód, niepewność… Te odczucia towarzyszą każdego dnia dzieciom żyjącym w Syrii. Niestety ich sytuacja może się pogorszyć, gdyż zbliża się zima. Pozbawione domów, ciepłych ubrań i opieki mogą nie przetrwać tego czasu. Ich los jest w naszych rękach”.

Dlatego też członkowie Szkolnego Klubu Wielkoducha po raz kolejny przyłączyli się do akcji organizowanej przez UNICEF. Przez dwa dni chodzili po szkole ze skarbonką, do której każdy z nas mógł wrzucić swój przysłowiowy grosik. Finał akcji bardzo nas zaskoczył, gdyż w wyniku zbiórki udało nam się zebrać 163,91.

Elwira Garstecka