Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej

2018.04.11

5 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego odbył się konkurs piosenki patriotycznej. Do konkursu przystąpiło 7 solistów, 4 duety i 1 zespół flażoletowy; byli to uczniowie klas I-VI. Uczestnicy prezentowali się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-V, VI-VII.

Ideą konkursu było krzewienie wartości patriotycznych, popularyzacji pieśni patriotycznych i żołnierskich wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie zamiłowania do śpiewu jako jednej z form działalności muzycznej, uświadomienie roli pieśni historycznych w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej, kształtowanie osobowości współczesnego Polaka-patrioty poprzez zainteresowanie historią oraz promowanie młodych talentów. Organizator zapewnił sprzęt nagłaśniający, mikrofony, odtwarzacz CD i odtwarzacz pendrive.

Jurorzy z wielkim zainteresowaniem i uznaniem wysłuchali wszystkich uczestników, po czym udali się na naradę. Nie mieli łatwego zadania, gdyż poziom artystyczny wystąpień był bardzo wysoki. Komisja oceniała: dobór repertuaru, czystość intonacyjną, znajomość tekstu pieśni lub piosenki, ogólny wyraz artystyczny, estetyczny i odpowiedni strój.

Oto wyniki konkursu:

w kategorii klas I-III:

I miejsce – Zuzanna Gucia, kl. III d,

II miejsce – Anna Lis, kl. I c,

III miejsce – Gabriela Andrzejewska, Zuzanna Witkowska (kl. III b) oraz zespół flażoletowy – Grupa Mozarta, III a,

w kategorii klas IV-V:

I miejsce – Alicja Chłopowiec, kl. V a,

II miejsce – Gabriela Janicka, Martyna Ratajczak, kl. IV b,

III miejsce – Katarzyna Noje, kl. V b,

w kategorii klas VI-VII:

I miejsce – Zofia Zielińska, kl. VI a,

II miejsce – Patrycja Kapłon, kl. VI a,

III miejsce – Julia Socha, kl. VI b.

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się w dniu ustalonym przez organizatorów. Termin zostanie podany do wiadomości uczestników.

Uczestnicy, którzy zdobyli pierwsze miejsca w swojej kategorii wiekowej, będą reprezentować szkołę w Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej, który odbędzie się w szkole Podstawowej im. Agnieszki Bartol w Chojnie.

Gratulujemy!