Święto Szkoły

2018.06.06

1 czerwca 1981 r. naszej Szkole nadano imię Kornela Makuszyńskiego oraz wręczono sztandar. Odtąd – co roku, 1 czerwca obchodzimy Święto Szkoły. Tego dnia tradycyjnie spotykamy się, by przekazać władzę nowej Radzie Samorządy Uczniowskiego, a sztandar – nowemu pocztowi sztandarowemu.

5 czerwca uczniowie przyszli do szkoły nie po to, by wziąć udział w lekcjach, ale po to, by świętować. W sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel, podczas którego Przewodniczący RSU podziękował za współpracę kolegom i koleżankom, odczytał sprawozdanie z działalności RSU w roku szkolnym 2017/2018 oraz przedstawił nowych członków Rady Samorządu Uczniowskiego. Pani Dyrektor Alicja Raś przypomniała wszystkim o znaczeniu Święta Szkoły w historii Kornelówki, podziękowała ustępującej RSU za pracę, wysiłek i sumienność, a także życzyła nowej RSU wytrwałości w pełnieniu obowiązków, radości i satysfakcji z dobrze wykonanych zadań. Następnie pani Dyrektor odebrała uroczyste przyrzeczenie nowej Rady Samorządu Uczniowskiego. Poczet sztandarowy przekazał sztandar Szkoły nowemu pocztowi, który przysiągł strzec honoru sztandaru. Nowa przewodnicząca RSU – Laura Sikora – przyjęła klucz – symbol władzy uczniowskiej.

Po oficjalnej części uroczystości nadszedł czas na występy artystyczne. 20 kwietnia odbył się bowiem organizowany przez naszą Szkołę II Międzyszkolny Przegląd Teatralny „Wronieckie Kalosze”. Uczniowie mieli okazję po raz pierwszy lub po raz kolejny podziwiać występy swoich kolegów i koleżanek, które uświetniły tegoroczny przegląd. W atmosferę tej imprezy wprowadziły nas Amelia Rembacz i Julia Turowska oraz chór szkolny pod kierunkiem pani Hanny Janickiej, śpiewając piosenkę „Idealnie”. Następnie chór wykonał utwór pt. „Magiczne miejsce”. Julia Suchowierska zatańczyła własny układ choreograficzny do piosenki „Pół kroku stąd”. Piosenkę pt. „Kłamczucha” zaśpiewały Gabriela Janicka i Martyna Ratajczak wspierane przez szkolny chór. Uczennice klas czwartych tworzące grupę „Śnieżynki” zatańczyły układ przygotowany przez panią Annę Pietrzak. Do piosenki „Sto uśmiechów na minutę” zatańczyła grupa trzecioklasistów prowadzona przez panią Natalię Antoszewską. Potem na scenie pojawiła się grupa teatralna „Antrakt”, prezentując spektakl pt. „Smok wawelski” przygotowany przez opiekuna grupy – panią Elizę Paszyk. Członkowie grupy odśpiewali też „Bajkę o hucie wawelskiej”.

Uczniowie klas IV-VI udali się następnie do kina, gdzie – w ramach prezentu na Dzień Dziecka – obejrzeli film pt. „Cudowny chłopak”. Po seansie młodzież ze swoimi wychowawcami uczciła ten dzień wyjściem na lody i relaksem w plenerze.