Wakacyjne półkolonie w Kornelówce

2018.07.18

Tuż po zakończeniu roku szkolnego – 25 czerwca – rozpoczęły się trwające dwa tygodnie półkolonie.

Uczniowie aktywnie spędzali czas na świeżym powietrzu, a także brali udział w zajęciach sportowych w kręgielni. Uczestniczyli w kilku ciekawych wyjazdach: do Centrum Edukacji Przyrodniczej i Regionalnej w Mniszkach, do gospodarstwa agroturystycznego „Western Relax” w Karolewie czy do „Nenufar Park” – Wioski Pirackiej w Kościanie. Brali także udział w warsztatach kulinarnych w Restauracji Ratuszowej we Wronkach. Łącząc przyjemne z pożytecznym, młodzież uczestniczyła także w spotkaniu z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej we Wronkach i prezentacji sprzętu ratowniczo-gaśniczego; miała okazję poznać specyfikę pracy strażaka oraz dowiedzieć się, jak unikać zagrożeń, jak postępować w obliczu zagrożenia, jak zachowywać się bezpiecznie.

Dwa tygodnie minęły bardzo szybko w miłej, przyjaznej atmosferze.