Szkolny Konkurs Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej

2018.11.09

Patriotyczne śpiewanie zrodziło się z potrzeby serca, wyrosło ze wspomnień z lat dzieciństwa i młodości, z tradycji domu rodzinnego i z osobistych doświadczeń dziadków i pradziadków. Jest w nim coś bardzo szczególnego, coś prawdziwego i bliskiego, to poczucie więzi i jedności, przywiązania i przynależności do Ojczyzny, za której wolność tak wielu ofiarowało swoje życie.

8 listopada 2018 roku spotkaliśmy się wielopokoleniowo w sali gimnastycznej, by wspólnie przeżywać historię Polski opisaną w pieśniach i piosenkach żołnierskich oraz patriotycznych. Nasze spotkanie miało formę konkursu wokalnego dla dzieci klas I-III oraz uczniów klas IV-VI. W sumie na scenie wystąpiło 45 osób. Poziom wykonywanych utworów był bardzo wysoki.

WYNIKI KONKURSU:

Klasy I-III

I miejsce: Julia Kutereba, Julia Lewicka, klasa II b,

II miejsce: Martyna Chojan, Lena Krygier, Nikola Mrowińska, Gabriela Dzik, klasa I c,

III miejsce: Marianna Raś, klasa I a.

Wyróżnienia: Miłosz Anioł (klasa I a), Julia Kosberg (klasa III a).

Klasy IV-VI

I miejsce: Julia Turowska, klasa V b,

II miejsce: Gabriela Janicka, klasa V b,

III miejsce: Zuzanna Gucia, klasa IV d.

Wyróżnienia: Paulina Michalak (klasa IV a), Amanda Fenrych (klasa IV d).

Organizatorki konkursu: Jolanta Gębara, Hanna Janicka, Izabela Świniarska