Przejdź do wersji tekstowej
A++ A+ A A A A A

Festyn "Kornelówki" - Orkiestra Reprezentacyjna

2013.06.05 

Takiej orkiestry dawno we Wronkach nie było!
Dla uczestników Rodzinnego Festynu Kornelówki zagrała Orkiestra Sił Powietrznych z Poznania pod kierunkiem kapelmistrza, majora magistra Pawła Joksa.
Muzyczną służbę w Wojsku Polskim Orkiestra rozpoczęła 18 maja 1947 roku. Pod sztandarem ze znakiem biało-czarnej szachownicy OR SP z dumą reprezentuje w kraju i za granicą lotników polskich, których żołnierska droga wiedzie do gwiazd, w elitarnej służbie Sił Powietrznych.
 Orkiestra jest można powiedzieć światowej sławy – występowała nie tylko na różnych scenach Polski (na uroczystościach wojskowych, państwowych, w filharmoniach), ale i wielokrotnie koncertowała na światowych scenach, w niemal całej Europie, m.in. w Belgii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Rosji, Włoszech i Danii, a także w Chinach. Muzycy w lotniczych mundurach zagrali też dla papieża Jana Pawła II. W tym roku Orkiestra otrzymała zaszczytne wyróżnienie od Ministra Obrony tytuł "Przodującej Instytucji Wojskowej". Ciekawostka: w zespole gra mieszkaniec Wronek…