Sprzątanie Świata

2012.11.05

14 września uczniowie naszej Szkoły brali udział w akcji Sprzątanie Świata.

W klasach I-III odbyły się zajęcia z wychowawcami o treści ekologicznej, a starsi uczniowie wykonywali plakaty o następującej tematyce :

Klasy IV - „Segregacja odpadów ”

Klasy V - „Jak oszczędzać wodę?”

Klasy VI - „Co zagraża naszej planecie?”

Powstało wiele ciekawych i pomysłowych prac.

Po zajęciach, wyposażeni w worki i rękawice, wyruszyliśmy w teren, aby czynnie wziąć udział w sprzątaniu. Klasy I i II zajęły się szkolnym ogrodem i boiskiem. Klasy III wyruszyły na tereny targowiska i Placu Wolności. Czwartoklasiści  byli odpowiedzialni  za wysprzątanie osiedli : Mickiewicza, Borek oraz  Słowiańskiego. Klasy V i VI miały za zadanie posprzątać Olszynki. Większość uczniów sumiennie przyłożyła się do swojego zadania, a efektem ich ciężkiej pracy było mnóstwo worków wypełnionych odpadami.

Byliśmy bardzo zdziwieni oraz zasmuceni, że znaleźliśmy w naszym mieście tyle śmieci. Mieszkańcy, którzy przyczynili się do tego bałaganu, powinni się wstydzić! Akcja Sprzątania Świata jest bardzo potrzebna i pożyteczna. Musimy jednak pamiętać, że przede wszystkim trzeba zapobiegać śmieceniu. Jeżeli nasze otoczenie będzie czyste, my będziemy zdrowi i szczęśliwi.