Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

2019.09.05

Nowy rok szkolny się zaczyna,

Już czeka szkoła i koledzy,

I w książkach – zasób nowej wiedzy.

Witaj, szkoło, oto wracamy!

2 września o godz. 9.00 uczniowie klas IV-VII zebrali się w sali gimnastycznej, by uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny – 2019/2020. Po wakacyjnych podróżach i słonecznych dniach przyszedł czas na nowe wyzwania oraz przygody.

Podczas uroczystości Pani Dyrektor Alicja Raś przywitała uśmiechniętych uczniów i nauczycieli. Z radością powitano także nowych uczniów Kornelówki oraz czwartoklasistów, którzy rozpoczynają nowy etap swojej edukacji. Poza radosnymi nastrojami, nie zabrakło także zadumy. Uczciliśmy chwilą ciszy pamięć walczących podczas II wojny światowej, której 80. rocznica przypadła dzień wcześniej.

Pani Dyrektor pożegnała także uroczyście pracownicę obsługi – Panią Halinę Maślonę, która po 30 latach wzorcowej pracy odeszła na emeryturę, życząc wielu radosnych momentów, sił do realizowania pasji i odwagi w spełnianiu najbardziej śmiałych marzeń.

Po apelu uczniowie udali się do sal lekcyjnych na krótkie spotkania z wychowawcami.

Wiktoria Kalinowska, klasa VI c