Bliżej kultury- klasy 2d i 3c

2019.10.14

W czwartek, 10 października, uczniowie z klas: II d i III c udali się na wycieczkę do Poznania.

Pierwszym punktem harmonogramu wyjazdu był pobyt w Teatrze Muzycznym. Dzieci obejrzały sztukę zatytułowaną „Koziołek Matołek i zagadka ratuszowej wieży”. Było to wspaniałe widowisko o wędrówce (w poszukiwaniu koziołków, które zniknęły z wieży ratusza w Poznaniu) trzech bohaterów: Koziołka Matołka, Poznańskiej Pyry i Marcińskiego Rogala, Podróżnicy dotarli do ciekawych miejsc w Polsce. Odwiedzili Kraków, Śląsk, Spisz, Lublin, Kaszuby. W każdym z tych zakątków spotkali niezwykłe postacie, które dzieliły się z nimi ciekawostkami i zapraszały do obejrzenia prezentacji tańców wywodzących się z danego regionu. Historia skończyła się szczęśliwie, koziołki wróciły na wieżę, a główne postacie znalazły porozumienie w tańcu i stały się przyjaciółmi.

Po zakończeniu spektaklu uczestnicy wycieczki poszli spacerkiem na Stary Rynek. Na koniec wzięli udział w lekcjach muzealnych połączonych z warsztatami w Muzeum Narodowym. Dla jednej grupy były to zajęcia pod hasłem „Pięć zmysłów”, a dla drugiej – „Muzealny zwierzyniec”. W obu przypadkach uczniowie w ciekawy sposób interpretowali treści wybranych dzieł malarskich.

Wyjazd do Poznania był udany. Dzieci, szczególnie w muzeum, bardzo aktywnie uczestniczyły w atrakcyjnych zajęciach. Wiedza zdobyta podczas spektaklu na pewno przyda się uczniom w dalszej edukacji.

Agnieszka Gołąbek i Renata Śliwa