Dzień Drzewa w klasie 2a

2019.10.14

Drzewa mają kluczowe znaczenie dla życia na Ziemi. Są głównym producentem tlenu i substancji organicznych. Drzewa i krzewy stanowią najważniejszy składnik lasów, tworząc środowisko życia dla innych roślin i większości zwierząt. Od początku dziejów ludzie sadzą je i wykorzystują do najróżniejszych celów. Pożytków płynących dla człowieka ze współistnienia z drzewami jest tak wiele, że niezmiernie trudno wyobrazić sobie życie człowieka bez tego – towarzyszącego mu wiernie od zarania dziejów – wielkiego, milczącego Przyjaciela.

10 października jest ustanowiony Światowym Dniem Drzewa. Uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią postanowili uczcić ten dzień, realizując następujące zdania:

1) Zapoznali się z budową drzewa i rolą, jaką odgrywa w przyrodzie.

2) Wykonali pracę plastyczną pt. „Portret jesiennego drzewa” techniką kolażu.

3) Zapoznali się z pracą dziennikarza, a następnie przeprowadzili wywiady z wybranymi pracownikami szkoły. W czasie przeprowadzania wywiadów uczniowie odwiedzili gabinet Pani Dyrektor, sekretariat, bibliotekę szkolną, świetlicę, gabinet pedagogiczny, salę gimnastyczną, salę lekcyjną nr 6. Po powrocie do swojej klasy wymienili się zgromadzonymi w czasie wywiadu informacjami.

4) Wykonali klasowy plakat pt. „Szanujmy drzewa, bo…”.

W imieniu uczniów serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które poświęcił swój czas i udzieliły im wywiadu.

Izabela Świniarska