2019.10.15

14 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wszyscy uczniowie w tym dniu przyszli ubrani na galowo. Widać było, że szykuje się coś bardzo ważnego.

Apel (przygotowany przez panie: Martę Taberską, Agnieszkę Gołąbek i Renatę Śliwę) zaczął się tradycyjnie – od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu państwowego. Potem do sali (udekorowanej przez panie: Agnieszkę Gołąbek, Katarzynę Jęczkowską, Joannę Tomczak i Bożenę Turkowską) wbiegły dzieci; jedno z nich przebrane było za Koziołka Matołka, czyli bohatera komiksu stworzonego przez naszego patrona – Kornela Makuszyńskiego. Przemówienie pani dyrektor Alicji Raś było pełne ciepłych słów i serdecznych życzeń dla całej społeczności szkolnej. Następnie pasowano pierwszoklasistów i odebrano od nich uroczystą przysięgę (wyglądało to tak, jakby harcerze przyrzekali, że zawsze będą pełnić swoje obowiązki). Pierwszoklasistów do pasowania przygotowały ich wychowawczynie: pani Paulina Mroczkowska i pani Jolanta Chmurak.

Część artystyczną (wiersze, piosenki i pokaz mody nauczycielskiej) przygotowali uczniowie z klas: II d i  III c pod kierunkiem wychowawczyń: pani Renaty Śliwy i pani Agnieszki Gołąbek. Uczennice z klasy III c prowadzone przez panią Agnieszkę Gołąbek zatańczyły ponadto układ choreograficzny z chustami. Młodsze klasy wspierała wokalnie Paulina Michalak z klasy V a, śpiewająca przy akompaniamencie flażoletów piosenkę „Wniosły dzieci z sadu”. Uroczystość uświetniały przepiękne występy muzyczne: śpiew szkolnego chóru prowadzonego przez panią Hannę Janicką oraz gra szkolnego zespołu flażoletowego pod kierownictwem pani Renaty Śliwy. Organizatorzy apelu oraz Rada Samorządu Uczniowskiego obdarowali nauczycieli słodkościami, kartkami z życzeniami oraz rumianymi jabłkami. Uroczyście pożegnaliśmy także jedną z nauczycielek – panią Beatę Grabowską, a dzieci z klasy II c zaśpiewały dla niej piosenkę. To był bardzo miły gest! Na zakończenie odśpiewaliśmy hymn szkoły, potem odprowadzono sztandar.

Apel się skończył, ale myślę, że na długo go zapamiętamy.

Makary Nowierski, klasa VI a