Szkolny Konkurs Plastyczny

2019.10.17

11 października odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny „W hołdzie Janowi Pawłowi II” pt. „Dałem Wam największy skarb – Uśmiech”.

Celem konkursu było:

●  zapoznanie dzieci i młodzieży z pięknem utworów Kornela Makuszyńskiego;

●  budzenie wyobraźni plastycznej inspirowanej utworami Kornela Makuszyńskiego;

●  kształtowanie umiejętności posługiwania się różnymi środkami wypowiedzi artystycznej;

●  prezentacja twórczości o wysokich walorach artystycznych.

Konkurs był przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa – klasy I-III, II grupa – klasy IV-VII. Prace oceniało jury w składzie: p. Hanna Janicka, p. Joanna Tomczak.

Oto wyniki konkursu.

W pierwszej kategorii wiekowej:

I miejsce – Michał Srech z klasy II a,

II miejsce – Edyta Małecka z klasy I b,

III miejsce – Lena Morysiak z klasy III c.

Wyróżnienia: Lena Krygier, Martyna Chojan, Miłosz Anioł z klasy II c, Lena Lehmann, Michał Przewoźny z klasy II a, Patrycja Lipińska z klasy II d, Inga Woelk z klasy I b.

W drugiej kategorii wiekowej:

I miejsce – Kinga Jasnosik z klasy VI c,

II miejsce – Alicja Golon z klasy VII a,

III miejsce – Elżbieta Paczkowska z klasy V a.

Wyróżnienia: Maja Fenrych z klasy VII a, Mikołaj Guziak, Weronika Myszka z klasy VI a, Nikola Radzi z klasy VI c, Paulina Michalak z klasy V a.

Nagrodzone prace wezmą udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym w Sierakowie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY!

Hanna Janicka