Wycieczka 2b i 3a do Centrum Edukacyjnego „Łamigłówka”

2019.10.17

W czwartek, 17 października uczniowie klasy II b i III a uczestniczyli w wycieczce do Poznania. Ważnym punktem naszego wyjazdu był udział w warsztatach matematyczno-przyrodniczych prowadzonych przez Centrum Edukacyjne „Łamigłówka”. Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z ciągiem liczb, zwanym ciągiem Fibonacciego, którego regułę odnajdziemy w budowie wielu wytworów natury. Dodatkowo poznaliśmy budowę niektórych kwiatów, owoców i liści pod kątem zgodności ich budowy z regułą ciągu. Uczniowie poznali także budowę plastra miodu i dowiedzieli się – „Skąd pszczoły wiedziały, że ich komórka powinna być częścią dwunastościanu rombowego?”. Po zajęciach dzieci miały możliwość nauki poprzez zabawę, korzystając z interaktywnych eksponatów, zabawek, gier logicznych, modeli, krzywych zwierciadeł oraz programów multimedialnych. Było nawet lustro Frankensteina i dużo więcej. W kinie obejrzeliśmy film przyrodniczy w technologii 3D pt. „Afrykańska przygoda”. Na koniec – smaczna pizza w restauracji. Wróciliśmy w bardzo dobrych humorach.

Lucyna Salska i Bożena Turkowska