Uczniowie Kornelówki na konkursie w Sierakowie

2019.10.28

25 października w Sierakowskim Ośrodku Kultury odbyła się XIV edycja Powiatowego Konkursu Poetyckiego „W hołdzie Janowi Pawłowi II” pt. „Dałem Wam największy skarb – Uśmiech”, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. mjr. H. Sucharskiego w Sierakowie.

W konkursie wzięło udział czternastu uczestników z dziewięciu szkół. Uczestnicy przedstawiali własne interpretacje utworów Kornela Makuszyńskiego – wiersze i prozę. Występy były oceniane w czterech kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VIII, szkoły średnie oraz dorośli. Gościem specjalnym wydarzenia i jednocześnie przewodniczącym jury był znany aktor Aleksander Machalica.

W tym konkursie naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Hanna Regdosz z klasy III b oraz Marcelina Grenda z klasy V c. obie dziewczynki bardzo pięknie się zaprezentowały, a Hania zajęła I miejsce w kategorii klas I-III.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Tekst: Hanna Regdosz, klasa III b

Fotografie: pani Lucyna Regdosz