„Łamigłówki Mądrej Główki”

Regulamin Szkolnego Konkursu Logicznego Myślenia

„Łamigłówki Mądrej Główki”

dla uczniów klas I i II

I.  Nazwa konkursu: Szkolny Konkurs Logicznego Myślenia – „Łamigłówki Mądrej Główki”.

II.  Cele konkursu:

1)  Celem organizowanego konkursu logicznego myślenia jest wyłonienie tych uczniów, którzy:

●  dostrzegają i umiejętnie stosują zasady i prawidłowości matematyczne,

●  wykazują się umiejętnością logicznego myślenia, przewidywania, dostrzegania związków pomiędzy poszczególnymi etapami rozumowania oraz wyobraźnią przy rozwiązywaniu problemów.

2)  Jego przeprowadzeniu powinno towarzyszyć:

●  zachęcanie uczniów do ćwiczenia i poszukiwania rozwiązań problemów logicznych, matematycznych czy technicznych,

●  uwrażliwienie dzieci na problematykę zadaniową,

●  dostarczenie radosnych przeżyć i zadowolenia z osiągniętego sukcesu,

●  zachęcenie uczniów do poznawania zasad zdrowej rywalizacji.

III.  Zasady uczestnictwa:

1)  Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas I i II szkoły podstawowej.

2)  W konkursie biorą udział chętni uczniowie, którzy posiadają zdolności w rozwiązywaniu zadań na logiczne myślenie.

IV.  Przebieg / etapy/ konkursu:

Etap I  /Trening/

Karty treningowe rozdaje uczestnikom wychowawca, po otrzymaniu ich od organizatora konkursu:

●  14.01.2020 r. (wtorek) – uczniowie otrzymują do domu „Kartę treningową nr 1” – wraz z rodzicami rozwiązują poszczególne zadania i z rodzicami lub sami sprawdzają prawidłowość odpowiedzi – arkusz prawidłowych odpowiedzi będzie umieszczony 16.01.2020 r. na facebookowej stronie szkoły i tablicy ogłoszeń na parterze szkoły,

●  17.01.2020 r. (piątek) – uczniowie otrzymują do domu „Kartę treningową nr 2” – wraz z rodzicami rozwiązują poszczególne zadania i z rodzicami lub sami sprawdzają prawidłowość odpowiedzi – arkusz prawidłowych odpowiedzi będzie umieszczony 20.01.2020 r. na facebookowej stronie szkoły i tablicy ogłoszeń na parterze szkoły,

●  22.01.2020 r. (środa) – uczniowie otrzymują do domu „Kartę treningową nr 3” – wraz z rodzicami rozwiązują poszczególne zadania i z rodzicami lub sami sprawdzają prawidłowość odpowiedzi – arkusz prawidłowych odpowiedzi będzie umieszczony 23.01.2020 r. na facebookowej stronie szkoły i tablicy ogłoszeń na parterze szkoły.

Etap II  /Potyczki indywidualne/

●  Finał konkursu odbędzie się 12.02.2020 roku w sali nr 14 o godz. 15.30.

●  Każdy uczestnik indywidualnie rozwiązuje test, który zawiera zadania podobnego typu, jakie znajdowały się w kartach treningowych.

●  Czas rozwiązywania zadań wynosi 45-60 minut.

Ten etap wyłoni:

‑  „Arcymistrza Logicznego Myślenia”,

‑  „Mistrza Logicznego Myślenia”,

‑  „Wicemistrza Logicznego Myślenia”.

Etap III /Rozstrzygnięcie/

●  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 16.02.2019 roku.

●  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły (zakładka „Konkursy”), facebooku oraz na gazetce szkolnej znajdującej się przy sali nr 3.

V.  Nagrody dla laureatów:

1)  Zwycięzcy zostaną nagrodzeni podczas uroczystego apelu na zakończenie roku szkolnego 2019/2020.

Organizatorki konkursu:

Paulina Mroczkowska i Izabela Świniarska