Szóstoklasiści w Nadleśnictwie Potrzebowice

2012.11.05

4 października 2012 roku mieliśmy okazję wziąć udział w niecodziennej lekcji przyrody. Pani leśnik poprowadziła nas ścieżką przyrodniczo – edukacyjną  „Dziewanna”, która przebiega przez zabytkowy park położony przy siedzibie Nadleśnictwa Potrzebowice. Na jej trasie znajdują się tablice informacyjne o tematyce związanej z gospodarką leśną, które szczegółowo objaśniała.  W Izbie Edukacji Leśnej pracownicy nadleśnictwa opowiedzieli o wielkim pożarze, który miał miejsce w 1992 roku.  Uczniowie obejrzeli  również film o pracy leśnika. Taka rozmowa w samym sercu Puszczy Noteckiej to co innego, niż siedzenie  w szkolnych ławkach!

Na zakończenie wyprawy w wiacie turystycznej przygotowano dla nas ognisko, na  którym piekliśmy kiełbaski i ziemniaki.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom Nadleśnictwa Potrzebowice za tak miłe przyjęcie i zapoznanie nas z przyrodniczymi walorami lasu.