Przejdź do wersji tekstowej
A++ A+ A A A A A

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

2013.09.05Nowy rok szkolny się zaczyna

Już czeka szkoła i koledzy,

I w książkach – zasób nowej wiedzy.

Witaj szkoło, oto wracamy!

Żegnaj piasku nad sinym morzem...

Jan Brzechwa

 

         2 września o godzinie 10. 30 uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych zebrali się w sali gimnastycznej, aby po dwumiesięcznym wypoczynku, po wielu dniach wypełnionych radością i zabawą powitać naszą Kornelówkę i nowy rok szkolny 2013/2014.

         Dla wielu uczniów to dzień szczególny: nowa klasa, nowi koledzy i koleżanki oraz okazja do zawarcia kolejnych znajomości. I –co chyba też ważne – szansa na zdobycie wielu umiejętności i doświadczeń.

         Pani dyrektor Małgorzata Andrzejczak  - Skrzypczak serdecznie powitała wszystkich zebranych. Uczniom życzyła samych sukcesów w nowym roku szkolnym, a nauczycielom satysfakcji w pracy z dziećmi. Następnie szóstoklasiści wierszem, piosenką i dowcipem wprowadzili wszystkich w szkolną atmosferę.

         Tego dnia uczniowie i nauczyciele wyrazili uznanie osobie, która przez wiele lat swojej pracy nauczycielskiej zawsze pomagała innym ludziom – Pani Marioli Choły, nauczycielce języka polskiego, która z dniem  1 września przeszła na emeryturę. Przez długie lata swojej pracy kształtowała w młodych ludziach zamiłowanie do literatury i szacunek dla naszego ojczystego języka. Poetycką dedykację wraz z życzeniami zdrowia i radości, spokojnych i pogodnych dni przekazali pani Choły jej wychowankowie z klasy VIc.

         Rozpoczęliśmy także kolejny rok pracy z Patronem – Kornelem Makuszyńskim, który był autorem powieści dla dzieci i młodzieży, wierszyków skierowanych do najmłodszych, felietonów i humoresek dla dorosłych. Nasz Patron jest postacią niezwykle barwną. Warto poznać jego życiorys i twórczość.

Wszystko co dobre, szybko się kończy…

Czas zabrać się do pracy…

Jakie to szczęście, że za dziesięć miesięcy znów będą WAKACJE!