Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w klasie 3b

2020.10.02

Od piątku, 25 września do piątku, 2 października codziennie na poranną rozgrzewkę dzieci wypełniały jedną kartę konkursową, mierząc stoperem czas wykonania zadań. Po ukończonej pracy dziecko zapisywało na kartce czas, w jakim udało mu się rozwiązać wszystkie działania. Następnie innym kolorem samodzielnie sprawdzało każdy wynik z tabliczką mnożenia – rysując np. uśmiechniętą buźkę tam, gdzie wynik wpisało poprawnie. Codziennie dzieci ścigały się z samym sobą, próbując pobić swój czas, jednocześnie nie popełniając błędu.

W piątek, 2 października po wykonaniu ostatniej karty wyłoniliśmy mistrzów tabliczki mnożenia, a nagrodą był Puchar Mistrza Tabliczki Mnożenia i szóstka z matematyki.

W ten sposób doskonaliliśmy znajomość tabliczki mnożenia i jej sprawne wykorzystywanie. Rozwijaliśmy umiejętność samokontroli oraz wewnętrznej motywacji do nauki.

Lucyna Salska