X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2020.10.05

W tym roku, tak jak w poprzednich latach, nasza szkoła wzięła udział w obchodach X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Na przełomi września i października (28.09.2020-01.10.2020) od poniedziałku do czwartku uczniowie klas III-VIII przypominali sobie tabliczkę mnożenia na lekcjach matematyki oraz w domu. W piątek uczniowie zdawali egzamin z tabliczki mnożenia. W trakcie czterominutowego egzaminu zadaniem ucznia było uzupełnienie pięciu niełatwych działań z mnożeniem i dzieleniem. Uczeń, który bezbłędnie uzupełnił wszystkie działania, otrzymywał certyfikat i uzyskiwał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Egzaminy odbywały się w klasach na lekcjach matematyki. Egzamin przeprowadzali, pod czujnym okiem nauczyciela, asystenci wyłonieni spośród uczniów danej klasy. Po zakończeniu egzaminów w dalszej części lekcji uczniowie rozwiązywali ciekawe zagadki matematyczne związane z tabliczką mnożenia.

Celem obchodów jest zachęcenie do przypomnienia sobie, utrwalenia tabliczki mnożenia, popularyzacja uczenia się matematyki poprzez zabawę, zachęcanie do bliższego poznawania ciekawostek matematycznych.

Najważniejszą rzeczą w tym dniu jest zabawa z tabliczką mnożenia, która – jak było widać w przypadku naszych uczniów – sprawiała bardzo dużo radości i przyjemności.

Świeżo upieczonym ekspertom gratulujemy, a pozostałym życzymy powodzenia w kolejnej edycji za rok.