Jesienna wizyta klasy 3a w lesie

2020.10.11

Chcąc poznać bliżej jesienny las, jego budowę oraz mieszkańców w nim zamieszkujących o tej porze, klasa III a postanowiła wybrać się do „Paśnika” w Smolnicy, którego gospodarzami są Państwo Knapscy.

Na samym początku jesiennej wizyty przywitał wszystkich leśniczy – Pan Wojciech Knapski, który zabrał nas na długi spacer w głąb lasu. W czasie wspólnej wędrówki barwnie opowiadał o poszczególnych warstwach lasu. Uczniowie obserwowali poszczególne piętra, ich jesienne kolory i barwy, oglądali z bliska mieszkańców runa leśnego i badali, z czego składa się ściółka leśna, szukali ciekawych okazów grzybów. Niestety trafiały się tylko same „trujaki”, ale dzięki wykorzystaniu atlasów grzybów uczniowie mogli je prawidłowo nazwać.

Po dużej dawce wiedzy nadszedł czas na rozruszanie mięśni podczas zawodów sportowych. Po ćwiczeniach fizycznych przyszedł czas na jedzenie. Zmęczeni, ale szczęśliwi wszyscy zasiedli do pysznego domowego placka ze śliwkami, który pachniał jesienią oraz upiekli kiełbaski w jesiennym ognisku. Tak oto minął nam jeden jesienny dzień…

Izabela Świniarska