Matematyczny kalendarz adwentowy - wyniki konkursu

2021.01.18

W dniach od 1 grudnia 2020 roku do 24 grudnia 2020 roku uczniowie naszej Szkoły brali udział w konkursie matematycznym pod tytułem „Matematyczny kalendarz adwentowy”. Każdego dnia o godzinie 15.00 pojawiało się nowe zadanie matematyczne, które należało rozwiązać do godziny 23.00 tego samego dnia.

Uczestnicy konkursu wykazywali się logicznym myśleniem, znajomością wykonywania działań na liczbach, wyobraźnią przestrzenną, znajdowaniem reguł i zależności, stosowaniem własności liczb, szacowaniem wyników działań, wiedzą dotyczącą Mikołaja z Miry. Wykorzystując posiadane umiejętności i wiedzę, uczniowie pomagali pani Mikołajowej w ozdabianiu piernika, elfom i Mikołajowi w opiece i karmieniu reniferów, strojeniu domu Świętego Mikołaja, liczyli bombki wieszane przez pewne rodzeństwo, sprawdzali, ile elfów zna daną kolędę itp.

Na zakończenie zabawy w wigilię odwiedzili dom Świętego Mikołaja w ramach świątecznego escaperoomu. Najlepiej z zadaniami, podzielonymi na dwie kategorie wiekowe, poradzili sobie:

W kategorii klas 4-5 na podium stanęli:

I miejsce: Michał Mrowiński (5 a),

II miejsce: Patryk Myszka (4 a),

III miejsce: Barbara Muchyńska (4 c).

W kategorii klas 6-8 na podium stanęli:

I miejsce: Oliwier Maślona (7 a),

II miejsce: Filip Białyński (7 a),

III miejsce: Jędrzej Rój (6 c).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, mamy nadzieję, że dobrze się bawili. Nagrody i dyplomy dla wyżej wymienionych uczniów zostaną wręczone w lutym.

Agnieszka Piechaczyk