Wycieczka klas trzecich do Goraja.

2013.10.10

30 września 2013 roku uczniowie klasy 3 a i 3 b wraz z wychowawczyniami Renatą Śliwą i Izabelą Świniarską udali się do Goraju aby utrwalić wiadomości o lesie. W trakcie spotkania z leśniczym i nauczycielem Zespołu Szkół Leśnych w Goraju panem Wojciechem Wardęgą dzieci wskazywały różnicę pomiędzy myśliwym, a leśniczym; mówiły o ich pracy w lesie. Przypomniały sobie jak nazywa się rodzina jelenia i sarny. Wskazywały warstwy roślinności w lesie, nazywały rośliny i zwierzęta żyjące w poszczególnych warstwach. Najbardziej zaciekawiło dzieci zagroda dzicza. Obecnie w dwóch ogrodzeniach znajduje się jedna samotna locha i jedna locha z czterema warchlakami. Uczniowie mieli możliwość obserwacji kąpieli dzików w błocie i jedzenia przez nich żołędzi i ziemniaków. Na zakończenie uczniowie piekli kiełbaski i ziemniaki. Odbyły się również potem rozgrywki sportowe. Uczestniczy wycieczki byli bardzo zadowoleni.