Smacznie, zdrowo, kolorowo w grupie 0 ,,B’’

2013.10.24

W  piątek   18  października  robiliśmy  zdrowe  desery  owocowe. Dzieci  założyły  fartuszki , umyły  rączki  i  od  razu  zaczęły  pracować. Włożyły owoce do  miseczek, polały je sosem czekoladowym, posypały kolorową  posypką oraz udekorowały  desery rurką waflową. Potem  nadeszła  najprzyjemniejsza chwila dla dzieci czyli degustacja deserów.

Desery, palce lizać!!!

Dzień wcześniej  zajmowaliśmy  się ,,słodkimi  rachunkami’’, rozpoznawaliśmy  produkty, które  zawierają  cukier  i  badaliśmy  właściwości  cukru. Zastanawialiśmy  się, co  trzeba  jeść, aby  zęby  były  zdrowe, dlatego  właśnie  postanowiliśmy  przygotować i zjeść zdrowe  desery.

Agnieszka  Gołąbek