„Z piaskownicy w wielki świat - emocje i słowa”

2013.10.31

24 października 2013 r. uczniowie klasy I b wraz z rodzicami i wychowawczynią wybrali się na wycieczkę do Gębiczyna.

Po dotarciu na miejsce dzieci wzięły udział w zajęciach pod hasłem: „ Jesteś panem swoich słów, ale gdy je wypowiesz, one zaczną panować nad tobą”. Klasa uczestniczyła w różnych działaniach. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące roli zabawy w piaskownicy w życiu małego dziecka oraz konieczności wyjścia z niej w celu zdobywania dalszej wiedzy. Zwiedzali krąg rzeźb symbolizujących państwa Unii Europejskiej. Spacerowali po lesie w poszukiwaniu „pojawów” jesieni. Uczestniczyli w ćwiczeniach pamięci, koncentracji i zdolności artystycznych. Wykonali piękne prace z gliny. Zwiedzali ścieżkę edukacyjną „Co pełza i hasa po łąkach i lasach”, połączone z konkursem na zapamiętywanie największej ilości oglądanych  na planszach zwierząt. Na końcu ścieżki czekała nagroda – wejście na platformę obserwacyjną na drzewie. Dzieci miały okazję obejrzeć hodowlę koników polskich, mogły je pogłaskać i nakarmić. Na zakończenie napełniły swoje brzuszki smaczną kiełbaską z grilla i ciepłą herbatką. Pobawiły się również na placu zabaw.

Towarzyszyła nam piękna pogoda, nie tylko na dworze, ale i w naszych serduszkach. Wróciliśmy do Wronek bardzo zadowoleni i czekamy z utęsknieniem na następny wyjazd.

Katarzyna Jęczkowska