Zdrowo odżywiamy się.

2013.11.05

29 października 2013 roku był dla uczniów klasy 3 a ,,Dniem Zdrowego Odżywiania”. Dzieci przyniosły przetwory przygotowywane w ich domach na zimę, opowiadały o sposobach ich wykonania i właściwościach odżywczych przetworów. Urządziły wystawkę ,,Nasze przetwory”. Znalazły się tam marynowane warzywa, gotowane owoce, suszone owoce i grzyby. W książkach kucharskich uczniowie odszukiwali przepisów na różne przetwory. Najwięcej radości sprawiło dzieciom przygotowanie kanapek na drugie śniadanie z wykorzystaniem wybranych przetworów. Wspólnie nakryli stoły i zjedli zdrowy, smaczny i kolorowy posiłek.

wychowawca klasy 3 a

Renata Śliwa