Pocztówka na Święto Niepodległości

2013.11.06

Projekt MOJA OJCZYZNA zainicjowany w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego we Wronkach z okazji 95 rocznicy odzyskania niepodległości spotkał się z zainteresowaniem wronieckich stowarzyszeń. Partnerami uczniowskich działań zostało więc Wronieckie Stowarzyszenie Historyczne ,,Historica”, Towarzystwo Miłośników Ziemi Wronieckiej, Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Medialny patronat objął „Goniec Wroniecki”.  Projekt doskonale wpisał się w realizację programu nauczania. Klasy pierwsze, drugie i trzecie na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej nie tylko rozmawiały o narodowych symbolach, ale i o tym, gdzie w naszej gminie znajdują się ważne historycznie miejsca. Dzieci z tych klas wzięły udział  w tematycznych konkursach plastycznych. I tak wybraną techniką plastyczną klasy pierwsze przygotowały prace na temat godła narodowego i flagi, klasy drugie zaprojektowały kalendarze na rok 2014 „Śladami historycznych miejsc we Wronkach”, a klasy trzecie wykonały okolicznościową kartkę pocztową na Święto 11 Listopada.

Na zdjęciach najpiękniejsze prace wykonane techniką collage Wiktorii Morysiak i Weroniki Mikitowicz z klasy 3A oraz Weronki Golki i Aleksa Przybysza z klasy 3B.