Przejdź do wersji tekstowej
A++ A+ A A A A A

Święto Niepodległości

2013.11.07



7 listopada 2013 r. odbyła się szkolna uroczystość z okazji 95 rocznicy odzyskania niepodległości. Montaż słowno – muzyczny przygotowała klasa 5A i 5B. Wzruszające słowa o trudnych czasach zaborów, I wojny światowej i niezwykłej roli Marszałka Józefa Piłsudskiego uzupełniały poetyckie strofy o ojczyźnie i pieśni legionowe przepięknie wykonane przez szkolny chór pod kierunkiem pani Hanny Janickiej z towarzyszeniem zespołu flażoletowego pod kierunkiem pani Renaty Śliwy.

Wśród zaproszonych gości byli partnerzy Projektu MOJA OJCZYZNA: pani Grażyna Kaźmierczak i pan Paweł Bugaj z Towarzystwa Miłośników Ziemi Wronieckiej oraz pan Jacek Rosada, redaktor naczelny Gońca Wronieckiego.

W trakcie uroczystości zebrani uczniowie, nauczyciele i goście mogli obejrzeć prezentacje multimedialną „Szlakiem miejsc pamięci historycznej we Wronkach” wykonaną przez Paulinę Kaszkowiak, uczennicę klasy 6B.

Także zwycięzcy konkursów odbywających się w ramach Projektu odebrali nagrody, które ufundowało Wronieckie Stowarzyszenie Historyczne ,,Historica”, Towarzystwo Miłośników Ziemi Wronieckiej, Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego,  „GONIEC WRONIECKI”, Urząd Miasta i gminy oraz Rada Rodziców SP2.

KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS I - SYMBOLE OJCZYZNY

I miejsce – Weronika Lis (klasa 1A)

II miejsce – Oliwia Garczyńska (klasa 1C), Maja Koput (klasa 1C)

III miejsce – Natalia Woźniak (klasa 1B), Aleksandra Adamska (klasa 1C)

Wyróżnienia: Patrycja Szymańska (klasa 1B), Kinga Dorna (klasa 1C) 

KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS II

KARTKA Z KALENDARZA

„ŚLADAMI HISTORYCZNYCH MIEJSC WE WRONKACH”

I miejsce – Jakub Cymborowski (klasa 2B)

II miejsce – Leon Misiewicz (klasa 2C)

III miejsce – Leticja Wallicht (klasa 2C)

Wyróżnienia: Gabriela Michałek (klasa 2B), Borys Michałek (klasa 2B), Anna Kowalska (klasa 2C), Alan Ćwiek (klasa 2A), Joanna Perz (klasa 2A)

 KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS III

POCZTOWA KARTKA OKOLICZNOŚCIOWA – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

I miejsce – Weronika Golka (klasa 3B)

II miejsce – Aleks Przybysz (klasa 3B)

III miejsce – Wiktoria Morysiak (klasa 3A)

Wyróżnienia: Emil Orzechowski (klasa 3B), Jan Michalak (klasa 3B)

KONKURS LITERACKI DLA UCZNIÓW KLAS IV – V

MIEJSCA PAMIĘCI HISTORYCZNEJ

I miejsce – Adrianna Szablewska (klasa 5B), Natalia Szablewska (klasa 5A), Kasper Gucia (klasa 4C)

Wyróżnienia: Zofia Kozber (klasa 4A), Zuzanna Czosnowska (klasa 4A)

KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS VI  

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

SZLAKIEM MIEJSC PAMIĘCI HISTORYCZNEJ WE WRONKACH

I miejsce -  Paulina Kaszkowiak (klasa 6B)

II miejsce – Kacper Coda (klasa 6B)

III miejsce -  Kamil Pujanek (klasa 6A)