2013.11.07

7 listopada 2013 r. odbyła się szkolna uroczystość z okazji 95 rocznicy odzyskania niepodległości. Montaż słowno – muzyczny przygotowała klasa 5A i 5B. Wzruszające słowa o trudnych czasach zaborów, I wojny światowej i niezwykłej roli Marszałka Józefa Piłsudskiego uzupełniały poetyckie strofy o ojczyźnie i pieśni legionowe przepięknie wykonane przez szkolny chór pod kierunkiem pani Hanny Janickiej z towarzyszeniem zespołu flażoletowego pod kierunkiem pani Renaty Śliwy.

Wśród zaproszonych gości byli partnerzy Projektu MOJA OJCZYZNA: pani Grażyna Kaźmierczak i pan Paweł Bugaj z Towarzystwa Miłośników Ziemi Wronieckiej oraz pan Jacek Rosada, redaktor naczelny Gońca Wronieckiego.

W trakcie uroczystości zebrani uczniowie, nauczyciele i goście mogli obejrzeć prezentacje multimedialną „Szlakiem miejsc pamięci historycznej we Wronkach” wykonaną przez Paulinę Kaszkowiak, uczennicę klasy 6B.

Także zwycięzcy konkursów odbywających się w ramach Projektu odebrali nagrody, które ufundowało Wronieckie Stowarzyszenie Historyczne ,,Historica”, Towarzystwo Miłośników Ziemi Wronieckiej, Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego,  „GONIEC WRONIECKI”, Urząd Miasta i gminy oraz Rada Rodziców SP2.

KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS I - SYMBOLE OJCZYZNY

I miejsce – Weronika Lis (klasa 1A)

II miejsce – Oliwia Garczyńska (klasa 1C), Maja Koput (klasa 1C)

III miejsce – Natalia Woźniak (klasa 1B), Aleksandra Adamska (klasa 1C)