Uczcili 95 rocznicę Wronieckiego Zrywu Powstańczego

2013.11.14

12 Listopada 2013 roku uczniowie klasy 3 a wraz z wychowawcą udali się do miejsc pamięci narodowej w naszej miejscowości. Dłużej zatrzymali się na Placu Wolności przy tablicy upamiętniającej Wroniecki Zryw Powstańczy przeciwko pruskiemu zaborcy w dniu 12 listopada 1918 roku. W tym roku przypada 95. rocznica powstania wielkopolskiego. Uczniowie wysłuchali opowiadania nauczyciela o wydarzeniach związanym z tym dniem (o wiecu na Placu Wolności, ścięciu cesarskiej lipy, zrzuceniu z cokołu pomnika Wilhelma I).

Zapalono znicze pod tablicą pamiątkową. Wśród uczniów znajdują się prawnukowie powstańców wielkopolskich z terenu Wronek, jest też prawnuczka ostatniego powstańca wielkopolskiego porucznika Jana Rzepy.

Wychowawczyni klasy 3 a

Renata Śliwa