Podsumowanie Projektu Moja Ojczyzna

2013.11.16

W dniu 13 listopada 2013 r. w ramach podsumowania Projektu MOJA OJCZYZNA w holu Szkoły zorganizowana została wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów klas 1-3.

W czasie zebrań rodzice mogli obejrzeć wyróżnione prace.

Uczniowie klas 4 – 6 uczestniczyli w spotkaniach na temat patriotyzmu m.in. z zastępcą Burmistrza, panem Robertem Dorną, z przedstawicielem Towarzystwa Miłośników Ziemi Wronieckiej, panią Grażyną Kaźmierczak, z radnym powiatu szamotulskiego i prezesem Towarzystwa Miłośników Ziemi Wronieckiej, panem Pawłem Bugajem,  z przewodniczącym Rady Rodziców SP2, panem Damianem Kowalskim.

W tym samym dniu na spotkanie kółka historycznego przybyli członkowie Wronieckiego Stowarzyszenia Historycznego ,,Historica”. Ciekawe opowieści o Marszałku Piłsudskim, pierwszych dniach wolności we Wronkach w 1918 r. wzbogacił pokaz pojazdów wojskowych w okresu międzywojnia. Uczniowie mogli przyjrzeć się mundurom z różnego okresu walk o niepodległość, a na boisku na chwilę zajrzeć do kabiny zabytkowego samochodu.