Piękny urok baśni w operze pt. „Jaś i Małgosia”

2013.11.20

Dla dzieci trzeba tworzyć tak samo jak dla dorosłych, tylko lepiej. Do tej maksymy zastosował się Engelbert Humperdinck, który skomponował uroczą operę dla dzieci do powszechnie znanej baśni braci Grimm „Jaś i Małgosia”. Tej zasadzie pozostali również wierni  pracownicy Teatru Wielkiego w Poznaniu. Przekonali się o tym uczniowie klasy IIb, IIc, IIIa oraz IIIb, którzy wraz z wychowawczyniami oraz rodzicami wybrali się do Gmachu Pod Pegazem 8 listopada 2013 roku. Wszyscy pracujący przy tej operze nie szczędzili pomysłów i pieniędzy. Scenografia była fascynująca. Tworzyła ona znakomicie różnorodny klimat poszczególnych scen opery. Entuzjazm wśród dzieci i nie tylko wywołało pojawienie się ciekawych postaci,  takich jak Duszek Piaskowy – wielkiej nadmarionetki – animowanej przez lalkarzy z Teatru Animacji, sztukmistrza oraz Baba Jagi.