Andrzejkiw klasie 1 B

2013.12.01

Dnia 28 listopada obchodziliśmy w naszej klasie  „ANDRZEJKI”. Było to dla nas podwójne święto, ponieważ nasz kolega ma na imię Andrzej i obchodził imieniny. Rodzice przygotowali  słodki poczęstunek. Dzieci bawiły  się na sportowo. Na początku poznali historię związaną z andrzejkami. Dowiedzieli się jak dawniej obchodzono ten zwyczaj, a jak obchodzi się go obecnie.

Uczniowie wzięli udział w rożnych zabawach, którym towarzyszyły wróżby takie jak : kolor prawdę ci powie, chwila prawdy-jaki będziesz w przyszłości, wybieranie serduszek z imieniem sympatii, zrywanie listków z zawodem i wiele innych. Dzieci bawiły się wspaniale. Były radosne  i uśmiechnięte. Towarzyszyły nam wspaniale humory. Śmiechu  było co nie miara!

Wychowawczyni klasy I B – Katarzyna Jęczkowska