Woda to ciekawa ciecz

2013.12.12

W dniu 3  XII 2013 r. gościliśmy w naszej klasie panią Monikę Kowalską - nauczycielkę fizyki z Gimnazjum im. Herberta z grupą uczniów z  klasy 3 A Oliwią Kotasińską ,Izabelą Barwin, Dagmarą Kamińską,Mateuszem Napartym,Mikołajem Wieczorem, Jędrzejem Paczkowskim. Przygotowali dla nas warsztaty na temat  "Woda - ciekawa ciecz". Na początku uczniowie wysłuchali krótkiej informacji na temat znaczenia wody w życiu człowieka  i konieczności oszczędzania jej. Potem  starsze koleżanki i koledzy  zademonstrowali  wiele ciekawych doświadczeń ukazujących właściwości fizyczne wody. Między innymi można było zobaczyć, jak powstają bańki mydlane, sprawdzić, co pływa , a co tonie w wodzie oraz dowiedzieć się dlaczego  "oliwa zawsze na wierzch wypływa". Atrakcją było to, że maluchy mogły  uczestniczyć w tych badaniach. Największym zainteresowaniem cieszyła się zabawa z cieczą - nie cieczą. tzw. cieczą nieniutonowską, czyli mieszaniną wody i maki ziemniaczanej. Były to niezwykłe  zajęcia , które na długo pozostaną  w pamięci drugoklasistów.  Dziękujemy za przekazaną wiedzę i rozbudzenie ciekawości dziecięcej światem przyrody.

Uczniowie kl. II c z wychowawczynią