Przejdź do wersji tekstowej
A++ A+ A A A A A

Wigilia Klasowa - klasa 6a

2013.12.31   Dnia 18 grudnia 2013 roku, o godzinie 17:40 odbyła się nasza, ostatnia w murach tej szkoły, wigilia klasowa.
   Wśród zaproszonych gości dotarła do nas tylko Pani Jolanta Chmurak, nasza wychowawczyni w klasach I-III. Na początku naszej wigilii, tuż przed kosztowaniem potraw wigilijnych (a były to m.in.: kapusta z grzybami, barszcz, pierogi, makiełki, krokiety z kapustą i grzybami, pierniki, ryby i orzechy) zaśpiewaliśmy 4 kolędy z podziałem na grupy: "Dzisiaj w Betlejem" (razem), "Przybieżeli do Betlejem" (chłopcy), "Cicha noc" (dziewczyny) oraz "Bóg się rodzi" (wszyscy razem, wraz z opiekunami), później przełamaliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do wigilijnego stołu. Po zjedzeniu potraw, przyszedł czas na prezenty, jak się okazało, dostaliśmy poduszki; dziewczyny w kolorze różowym z napisem "Najlepsza koleżanka", a chłopcy w kolorze niebieskim z napisem "Najlepszy kolega". Przy ustawianiu się do zdjęcia z prezentami, zaczęliśmy bitwę na poduszki.
   Czas płynął tak szybko, że nim się obejrzeliśmy już musieliśmy się żegnać. Była to, moim zdaniem, najlepsza wigilia w ciągu całych sześciu lat.
 
Mikołaj Koza