Przejdź do wersji tekstowej
A++ A+ A A A A A

Ważne zdarzenia z życia klasy 1c

2014.01.16Pieczony ziemniak- integracyjne spotkanie w Lubowie

26 września 2013r. uczniowie z klasy Ic wraz z rodzicami i wychowawczynią spotkali się w Lubowie, aby uczcić Święto Pieczonego Ziemniaka. W ciepłych promieniach jesiennego słońca dzieci chętnie poddały się wspólnej zabawie, do której zachęciły również rodziców i dziadków. Wielką atrakcją dla wszystkich była przejażdżka bryczką. Ogromną radość sprawiły również samodzielnie wykonane pieczątki z ziemniaków. Ognisko z ziemniakami, kiełbaską oraz kubek ciepłej herbaty i kawałek ciasta zaspokoił podniebienia nawet najbardziej wytwornych smakoszy. Pogoda dopisała, a dobry humor nie opuszczał uczestników spotkania.

Serdecznie dziękuję w imieniu swoim i dzieci wszystkim rodzicom, którzy włożyli wszelki wysiłek, aby ten dzień na długo został w naszej pamięci.

 

Teatr Animacji w Poznaniu

10 października 2013r. uczniowie kl. Ic wraz z wychowawcą i opiekunami wybrali się na wycieczkę do Teatru Animacji w Poznaniu na spektakl pt. "Czerwony Kapturek". Była to kulturalna atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wielką przyjemnością obok sztuki teatralnej była przejażdżka pociągiem. Dzieci zachwycone spektaklem, nabrały apetytu na dalsze spotkania z kulturą.

 

Pasowanie na ucznia

14 października 2013r. odbyła się w naszej szkole uroczystość „Pasowania na ucznia”. Odświętnie ubrane i uśmiechnięte dzieci z klasy Ic złożyły uroczyste ślubowanie, obiecując, że będą pilnymi uczniami i dobrymi kolegami. Pani dyrektor szkoły pasowała dużym ołówkiem przejętych pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 we Wronkach. Na pamiątkę tak ważnej uroczystości uczniowie otrzymali z rąk wychowawców ołówki z czerwonym sercem, pamiątkowy dyplom oraz legitymację szkolną.

 

Klopsiki kontratakują

28 października pojechaliśmy do kina w Szamotułach na bajkę „Klopsiki kontratakują”. Kolejny wspólny wyjazd i kolejna atrakcja. W filmie konstruktor Flint nagle dowiaduje się, że jego poprzedni, nieudany wynalazek - maszyna zmieniająca wodę w żywność- nadal działa. Ale teraz produkuje niebezpieczne zwierzęce hybrydy. Machinę koniecznie trzeba unieszkodliwić, a los świata znowu spoczywa w rękach Flinta.
Film zainspirował kreatywnych uczniów z klasy Ic do wykonania pomysłowych prac plastycznych, z których powstała ciekawa książeczka.

 

Andrzejki, czyli wieczór wróżb i czarów.....

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Noc św. Andrzeja jest nocą niezwykłą. Niezwykła była też zabawa andrzejkowa uczniów z klasy Ic. Ten wieczór przyniósł dzieciom wspólne zabawy, tańce, wróżby no i oczywiście uwieńczeniem magii i czarów było lanie wosku przez dziurkę od klucza.

 

Gwiazdkowe spotkanie w Szreniawie

W okresie przedświątecznym pojechaliśmy do Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno- Spożywczego w Szreniawie, aby przybliżyć dzieciom tradycje bożonarodzeniowe. W zabytkowej stodole odbywały się warsztaty, na których dzieci wykonywały ozdoby choinkowe. Atrakcją warsztatów była zaaranżowana według tradycji ludowej tzw. „żywa szopka”, w której dzieci miały okazję przyjrzeć się żywym zwierzętom. Uczestniczyliśmy również w przedstawieniu okolicznościowym w wykonaniu aktorów „Dobrego Teatru” z Poznania.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy czarodziejskie miejsce w Stodolsku, gdzie mogliśmy zobaczyć jak powstają przepiękne ozdoby choinkowe. Każde dziecko wróciło do domu z piękną, ręcznie malowaną bombką oraz z magicznymi wspomnieniami.

 

Zapach świąt, zapachem pierników...

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Aby magia świąt zagościła również w murach naszej szkoły, zaprosiliśmy babcie i mamy do wspólnego wypiekania pierników. 5 grudnia uczniowie klasy Ic zamienili się w małych cukierników. Wypieki udały się znakomicie. Dekorowanie pierniczków kolorowym lukrem, orzechami i słodkimi posypkami nie sprawiło dzieciom żadnych trudności. Zabawa była wyśmienita. Gotowe ciasteczka smakowały tak samo wspaniale, jak pachniały i wyglądały.

Dziękujemy naszym babciom, mamom, cioci i siostrze za wspólnie spędzony czas w kuchni, za mądre wskazówki i pyszne wypieki.

 

Kraina lodu- seans filmowy

(17 grudzień 2013r.)

Księżniczka Elza urodziła się z pewnym wyjątkowym darem: potrafi władać mrozem. Tak jej się przynajmniej wydaje, bo pewnego dnia podczas zabawy, moc wymyka się spod kontroli i krzywdzi jej młodszą siostrę Annę. Dziewczynkę udaje się uratować, jednak z jej wspomnień zostają usunięte wszystkie wspomnienia o magii. Od tej pory Elza musi żyć w odosobnieniu, by nauczyć się kontrolować swój dar. Nie jest to jednak łatwe. Kiedy podczas koronacji w napadzie złości jej magia ponownie wymyka się spod kontroli, tajemnica zostaje ujawniona, a królowa ucieka w góry. Jej magia zdążyła jednak zamrozić całe królestwo, którego jedyną szansą na ocalenie jest odnalezienie królowej i cofnięcie czaru. Anna wyrusza na poszukiwanie siostry. Odnajdzie jednak o wiele więcej… a co? O tym dowiedziały się dzieci z kl. I c, które zachęcają innych do obejrzenia tej fascynującej opowieści.

 

Spotkanie wigilijne

"Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy

Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszystkie spory"

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w naszej klasie rozpoczęliśmy wraz z początkiem grudnia. Uczniowie własnoręcznie wykonywali kartki świąteczne, ozdoby choinkowe i drobne upominki dla najbliższych. W środowy wieczór wzięliśmy udział w spotkaniu wigilijnym z rodzicami. Przypomnieliśmy sobie inscenizację i kolędy, których uczyliśmy się przez ostatnie dni. Było bardzo nastrojowo. Nie zabrakło oczywiście pysznego poczęstunku przygotowanego przez rodziców, kolęd, życzeń i magicznej, przedświątecznej atmosfery. Wielką niespodzianką dla wszystkich była wizyta Gwiazdora, który wręczył dzieciom prezenty.

Święto szkoły! Święto Patrona! Nasze święto!”

8 stycznia 2013r. zgodnie z wieloletnią tradycją obchodziliśmy święto szkoły. Ten dzień był szczególnie ważny dla uczniów klas pierwszych, którzy zostali przyjęci przez społeczność uczniowską w Poczet Miłośników Twórczości Kornela Makuszyńskiego. Do tego zaszczytnego momentu dzieci przygotowały się przez dłuższy czas. Zapoznali się z życiem i twórczością Kornela Makuszyńskiego, poznali wybrane utwory Patrona, zwiedzili w szkole miejsca poświęcone pisarzowi i na podstawie poznanych książek wykonali prace plastyczne. Wielką atrakcją, obok złożonego ślubowania, były wniesione przez rodziców klas pierwszych torty. Wspólnie dmuchane świeczki w 130 rocznicę urodzin Kornela Makuszyńskiego i huczne odśpiewania 100 lat uwieńczyły ten ważny i piękny dzień.

Beata Grabowska