Występ flażolecistów w Zespole Szkół nr 1

2014.03.26

W poniedziałek, 10 marca br., w Zespole Szkół nr 1 we Wronkach odbyło się walne zebranie członków Koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919.

Zebrani wysłuchali części artystycznej. Program słowno-muzyczny został przygotowany przez uczennice Młodzieżowego Koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego i zespół flażoletowy ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Wronkach. Młodzież przedstawiła wiersze i utwory poświęcone Franciszkowi Ratajczakowi, pierwszemu poległemu powstańcowi wielkopolskiemu. Wystąpił zespół flażoletowy w składzie:  Marcin Badziak, Wiktoria Morysiak, Weronika Mikitowicz, Cezary Małecki, Natalia Smolarek i Laura Zastróżna. Zagrał  utwory patriotyczne: ,,Na Nowej Górze", "Wojenka", "Przybyli ułani pod okienko", "Rota”. Warto nadmienić, że członkowie koła żywo reagowali na występy dzieci i młodzieży. Program artystyczny przywołał bowiem wspomnienia; wspólnie zaśpiewano ,,Rotę”, a występujący najmłodsi i najstarsi artyści otrzymali słodki upominek.