W poszukiwaniu zająca i nie tylko

2014.04.18

Dnia 16 kwietnia br. uczniowie klas czwartych  uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych  prowadzonych przez pracowników Nadleśnictwa Wronki-Panią Justynę Brusiło oraz Pana Ernesta Szuflaka.

Od pani leśnik dowiedzieli się wielu interesujących informacji na temat lasu, jego mieszkańców, funkcji lasu, zagrożeń oraz pracy leśników w okresie wiosennym i letnim. Uczniowie zostali zapoznani ze sposobami ochrony lasu przed szkodnikami i pożarem. Podczas leśnej wędrówki uczniowie wypatrywali  leśnych zwierząt, a w szczególności zająca. Niestety  nie  udało nam się go spotkać. Na zakończenie wspólnego spaceru uczniowie otrzymali  słodkie upominki.

Informacje o naszej wycieczce znajdują się również na stronie internetowej  Nadleśnictwa Wronki

oraz na fanepagu nadleśnictwa na facebooku.

Pracownikom Nadleśnictwa dziękujemy za ciekawą lekcję przyrody oraz życzliwość.

I.Dąbrowska

A.Rakowicz