WYSTAWA PAPIESKA 2014 ROK

2014.05.11

2 kwietnia 2014 r. w Muzeum Ziemi Wronieckiej została otwarta kolejna Wystawa Papieska poświęcona pamięci   OJCA ŚWIETEGO JANA PAWŁA II. Jej tytuł to:  „ Bł. JAN PAWEŁ II – WIELKI PAPIEŻ, ŚWIĘTY CZŁOWIEK”.

W ramach tego projektu został zorganizowany konkurs plastyczny dla uczniów wronieckich szkół podstawowych, którego celem  było ukazanie Jana Pawła II  jako człowieka świętego. W muzeum zaprezentowano wyróżnione prace – portrety Jana Pawła II, obrazy z Jego życia, herb papieski wpisany w kontur Polski,  albumy pamięci, życie Jana Pawła II w fotografii  oraz witraże.

Przez dwa tygodnie wystawę odwiedzali  uczniowie i nauczyciele,  rodzice oraz  mieszkańcy Wronek.

Dziękuję uczniom za piękne prace, a wychowawcom, nauczycielom, katechetom i rodzicom  za zaangażowanie i pomoc.

HANNA JANICKA